گروه ابوالفضل پورعرب آتنه فقیه نصیری محمدرضا شجریان

گروه: ابوالفضل پورعرب آتنه فقیه نصیری محمدرضا شجریان استاد شجریان شهره سلطانی سرطان حنجره بهناز جعفری استان تهران عمل جراحی سرطان ریه

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات جهت قهرمان شدن تنها حضور بازیکنان بزرگ کافی نیست/ ایران تنها می‌تواند پیروز شود ، کی‌روش

سرمربی تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است تیم‌ها جهت قهرمان شدن تنها نمی‌توانند به بازیکنان بزرگ‌شان تکیه کنند و بازی گروهی تیم تاثیر زیادی در رسیدن به فت

جهت قهرمان شدن تنها حضور بازیکنان بزرگ کافی نیست/ ایران تنها می‌تواند پیروز شود ، کی‌روش

کی روش: جهت قهرمان شدن تنها حضور بازیکنان بزرگ کافی نیست/ایران تنها می تواند پیروز شود

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است تیم ها جهت قهرمان شدن تنها نمی توانند به بازیکنان بزرگ ارزش تکیه کنند و بازی گروهی تیم تاثیر زیادی در رسیدن به فتح جام دارد.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش در مصاحبه اختصاصی با ال پاییس اسپانیا راجع به لویز فیگو، کریستیانو رونالدو دوران حضورش در انگلیس، رئال مادرید، منچستریونایتد، همکاری با الکس فرگوسن و مربی گری اش در کشور عزیزمان ایران صحبت کرد.

جهت قهرمان شدن تنها حضور بازیکنان بزرگ کافی نیست/ ایران تنها می‌تواند پیروز شود ، کی‌روش

سرمربی پرتغالی که فردا شب در کازان برابر تیم ملی اسپانیا قرار خواهد گرفت، در رابطه با دوران مربی گری اش، اظهار کرد: خیلی سریع به این شغل مشغول شدم، نخستین تجربه ام در فوتبال کودکان در فصل ۸۱ ـ ۱۹۸۰ بود. در دوران حرفه یی ام به عنوان سرمربی لحظات مهمی را داشتم که برایم معنای خاصی داشت. همه چیز در زمین و دانشگاه فنی لیسبون شروع شد. در ابتدا خیلی تحقیق می کردم در سال ۱۹۸۲ توانستم مدرک مربی گریم را بگیرم، این عنوان یک تحول جهت من محسوب می شد چون دانشگاه فنی خیلی سنتی و محافظه کار بود. در دانشگاه لیسانس فوتبال وجود نداشت و من نخستین کسی بودم که به این عنوان دست یافتم و باعث شد اتفاق های زیادی را در زندگی تجربه کنم، این یک گام بزرگ در زندگی ام بود.

کی روش در ادامه افزود: من در طول سال راجع به همه مدرسه های فوتبال تحقیق کردم. روی نحوه تمرین کردن تمرکز کردم و راجع به عوض کردن در نحوه تمرینات تحقیق کردم. جهت من فضا، وقت و تعداد در تمرینات اهمیت داشت و از این سه فاکتور توانستم در هنگام کار با تیم های پایه پرتغال استفاده کنم. من در این دوره با فیگو، ژائو پینتو، روی کاستا و … ۱۲، ۱۳ ساله کار کردم، این عنوان نیز در زندگی ام اهمیت دارد.

سرمربی تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است تیم‌ها جهت قهرمان شدن تنها نمی‌توانند به بازیکنان بزرگ‌شان تکیه کنند و بازی گروهی تیم تاثیر زیادی در رسیدن به فت

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در مورد کار گروهی یک تیم و وابسته بودن بعضی از تیم ها به ستاره های خود، اظهار کرد: قشنگی های فوتبال این است که هر لحظه ما را شگفت زده می کند. بعضی از تیم ها بدون داشتن ستاره نمی توانند پیروز شوند ولی فوتبال یک بازی گروهی است که با بازیکنان مستعد تکمیل می شود؛ با این حال قهرمان شدن مساله جدایی هست، با بازیکنان باهوش می توان به قهرمانی نزدیک شد. جهت فتح یک جام نکات دیگری نیز اهمیت دارد. در بیش تر مواقع در فوتبال و بسکتبال تیم هایی قهرمان می شوند که از بازیکنان مستعد کم تری برخوردارند ولی می توانند با یک بازی متحد به این عنوان دست یافتند. جهت قهرمان شدن تنها داشتن بازیکنان بزرگ کافی نیست، باید آن ها تاثیرگذار باشند.

سرمربی پرتغالی در مورد کریستیانو رونالدو، گفت: بازیکنی که در جام جهانی و یورو در ۳۱ سالگی بازی می کند مانند بازیکنی نیست که جام جهانی ۲۰۱۰ با من کار می کرد. او یک بازیکن متفاوت نیست و تنها روند طبیعی اش را طی می کند. بعضی چیزها را خیلی خوب به یاد می آورم. یک روز رونالدو به دفترم در منچستر زنگ زد و من چیزی را به او گفتم که تنها به دو بازیکن در طول زندگی ام گفته ام. «ما یک دوره زمانی با هم کار کردیم، تو را از زمانی که در اسپورتینگ بازی می کردی می شناسم و به یک توافق رسیدیم، اگر می خواهی عالی ترین بازیکن دنیا باشی باید آماده باشی تا سخت تمرین و تلاش کنی، من نیز آماده هستم با تو همکاری کنم، جهت موفق شدن در زندگی باید هزینه کرد، اگر می خواهی بروی به منزل و فکر کنی فردا با هم صحبت می کنیم و دوباره کارمان را شروع می کنیم چون یک بازیکن بزرگ در دنیا فوتبال هستی ولی عالی ترین شدن مساله دیگری است». در ادامه به او گفتم: «کریستیانو تو می توانی گلزنی کنی ولی در بیرون از محوطه جریمه نمی توانی این کار را انجام دهی، یک بازیکن تاثیرگذار باید بتواند بازیکنان دیگر را در موقعیت های خوب قرار دهد، تو در محوطه جریمه می توانی خود را نشان دهی و از این طریق می توانی عالی ترین بازیکن دنیا شوی». بازیکنانی مانند رونالدو یا فیگو دوست دارند هر لحظه توپ را در اختیار داشته باشند و آن را به بازیکنی ندهند.

کی روش در دیدار فردا با سرخیو راموس روبه رو خواهد شد. سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران راجع به مدافع اسپانیایی، گفت: راموس یکی از شکست های من بود، رسانه ها خیلی خوب ناکامی های من را در مادرید در فصل ۰۴ ـ ۲۰۰۳ به یاد دارند. من در مورد شکست هایم با فلورنتینو پرس صحبت کردم، می خواستیم سرخیو راموس را دوباره جذب کنیم با این حال خیلی دیر با او قرارداد امضا کردند و این اتفاق در سال ۲۰۰۵ افتاد، او خیلی گران شده است بود، من جهت امضای قرارداد با پپه و راموس تلاش زیادی کردم.

جهت قهرمان شدن تنها حضور بازیکنان بزرگ کافی نیست/ ایران تنها می‌تواند پیروز شود ، کی‌روش

سرمربی پرتغالی تیم ملی کشور عزیزمان ایران در ادامه به تیم ملی اسپانیا اشاره کرد و گفت: عملکرد این تیم فوق العاده بوده هست. اسپانیا با ویسنته دل بوسکه یک تیم فوق العاده بود که در بازی ها کنترل توپ را در اختیار داشت. بازی گروهی این تیم در کنار توانایی های فردی یک تیم فوق العاده ساخته بود. با این حال تیم هایی که در سطح بالایی قرار دارند باید نحوه ی بازی ارزش را با گذشت وقت عوض کردن بدهند چون تیم های دیگر از آن ها کپی می کنند و جهت ارزش دردسرساز می شود. اسپانیا در سال های اخیر این مسئله را داشت و بازی اش نسبت به گذشته تفاوت زیادی پیدا نکرده بود با این حال با حضور یولن لوپتگی شرایط عوض شد و تیم سرعت بیش تری گرفت. اکنون بازی آن ها موثرتر هست. به نظرم اسپانیا یکی از شانس های نخست قهرمانی در جام جهانی هست. اسپانیا، پرتغال و فرانسه می توانند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.همه آن ها بازیکنان هایی دارند که در طول فصل ۶۰ تا ۶۵ بازی انجام داده اند این خستگی می تواند به ضرر آن ها تمام شود.

کی روش در مورد نشانه کشور عزیزمان ایران یعنی افزایش از مرحله گروهی گفت: باید با خودم و همه صادق باشم. جهت همه زندگی یک قیمت دارد جهت این که به یک موفقیت بزرگ یا معجز یا دست یافتن به یک چیز غیرممکن برسیم باید هزینه کنیم؛ ممکن است این هزینه خیلی اوج باشد. جهت این که یک تیم از آسیا بتواند از گروه اسپانیا، پرتغال، مراکش افزایش کند باید خیلی شجاع باشد. باید تصمیمات خیلی بزرگ گرفته شود و تصمیمات راحت کارآمد نیستند. ما دومین تیمی بودیم که توانستیم جواز ورود به جام جهانی را کسب کنیم. یک سال و چهار ماه جهت افزایش وقت داشتیم. من از روز نخست گفتم جهت افزایش به مرحله یک هشتم هزینه کنیم. نمی توان بدون خرج نکردن در جام جهانی موفق بود و باید یک آمادگی فوق العاده داشت. ما نیز مانند اسپانیا و آلمان براساس قوانین فیفاکه از بازیکنان رئال مادرید، بارسلونا، لیورپول، منچسترسیتی، منچستر یونایتد و پاری سن ژرمن بهره می برند، تنها چهار روز پیش از جام جهانی وقت آماده سازی داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران اعتقاد است تیم‌ها جهت قهرمان شدن تنها نمی‌توانند به بازیکنان بزرگ‌شان تکیه کنند و بازی گروهی تیم تاثیر زیادی در رسیدن به فت

سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران در ادامه افزود: آماده سازی تیم طبق آن چیزی که فکر می کردم پیش نرفت. ما از پنجم مه تمرینات مان را بازیکنان تیم حاضر در کلوب های کشور عزیزمان ایران شروع کردم؛ در واقع ما باید از بیستم تمریناتمان را شروع می کردیم. من با سه بازیکن شروع کردم چون از هیچ چیز بهتر بود. این یک واقعیت است نمی توانستیم کار بیش تری انجام دهم. زمانی که قرعه کشی انجام شد سه امکان داشتیم اول این که جام جهانی را عوض کنیم چون در گروه مشکل قرار گرفته بودیم. با این حال این اتفاق ممکن نبود و دوست داشتیم به روسیه سفر کنیم. دومین راه حل این بود که نشانه مان را عوض کنیم چون اگر می خواستیم به دور بعدی افزایش کنیم باید از تیم های اسپانیا، پرتغال عبور می کردیم. با این حال به بازیکنان مان که جام ملت های آسیا را پیش رو دارند گفتم که دو مساله راحت جهت همه وجود دارد. ما از امتیاز بازی با مراکش برخورداریم. شرایط بازی برابر اسپانیا و پرتغال یکی است و این نتیجه آشکار هست. اسپانیا، پرتغال و مراکش می توانند پیروز شوند. تساوی کنند یا شکست بخورند. کشور عزیزمان ایران تنها می تواند پیروز شود و یاد بگیرد. ما باید با پیروزی زمین بازی را ترک کنیم. زمانی که جام ملت های آسیا شروع شود کشور عزیزمان ایران تنها به یک چیز فکر می کند و آن هم قهرمانی هست. دومین توصیه که به بازیکنانم گفتم خیلی راحت بود. در آخر هر ۹۰ دقیقه باید احساس کنم پیراهن کشور عزیزمان ایران در جایگاه بهتری قرار گرفته است.

واژه های کلیدی: ایران | زندگی | سرمربی | بازیکن | فوتبال | قهرمان | اسپانیا | اسپانیا | بازیکنان | جام جهانی | سرمربی تیم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz